• Home
  • PUBLIKACJE CHABADU

Publikacje Chabadu

Wydarzenia specjalne

Pierwsze w Polsce od II Wojny Światowej

dyplomy ukończenia Jesziwy Chabad – religijnych studiów

szkolących przyszłych rabinów

Historyczne wydarzenie organizowane przez Chabad

uhonorowane uroczystą wizytą Naczelnego Rabina Tel Awiwu Meira Lau

W niedzielę 29 czerwca 2008 roku odbyło się historyczne wydarzenie, które jest przełomowe w historii żydowskiej w Polsce. W hotelu Hilton miała miejsce uroczystość związana z pierwszym po II Wojnie Światowej zakończeniem roku szkolnego w Jesziwie Chabad – talmudycznej szkole dla przyszłych rabinów.

Wśród licznie zebranych gości obecni byli: Naczelny Rabin Tel Awiwu Israel Meir Lau (w latach 1993-2003 Naczelny Rabin Izraela), Prof. Szewach Weiss, przedstawiciel Chabad Lubawicz w Polsce, Rabin Szalom Ber Stambler.

Czytaj dalej

DrukujEmail

Dzień wyzwolenia Żydów z niewoli

viagra mit rechnung kaufen Kwiecień 2009 r.

Dzień wyzwolenia Żydów z niewoli
8 kwietnia rozpocznie się Pesach - jedno z najważniejszych świąt w żydowskim
kalendarzu religijnym
Warszawa, 6 kwietnia 2009 r. - 8 kwietnia ma w tym roku dla religijnych Żydów wyjątkowe znaczenie. Dzień, w którym rozpocznie się Pesach jest jednocześnie dniem,
w którym odbędzie się uroczystość Birkat Hachama, obchodzona tylko raz na 28 lat.

Czytaj dalej

DrukujEmail

Wyjątkowe wydarzenie dla historii żydowskiej w Krakowie

Wyjątkowe wydarzenie dla historii żydowskiej w Krakowie

20 kwietnia 2009 roku odbyło się wprowadzenie Tory do Synagogi w Krakowie. To uroczystość o ogromnym znaczeniu dla historii i kultury żydowskiej w Polsce.
Tamtego dnia  o godz. 16.00 w Synagodze Izaaka wspólnoty Chabad Lubawicz przy ul. Kupa 18 w Krakowie r  odbyła się  uroczystość wpisania ostatniej litery do Tory. Następnie Tora została przeniesiona i wprowadzona do Synagogi Remuh przy ul. Szerokiej 40.

Czytaj dalej

DrukujEmail

Uroczyste obchody święta Tu Biszwat

Luty 2009 r.

Uroczyste obchody żydowskiego święta Tu Biszwat
W tym roku, z okazji żydowskiego święta Tu Biszwat, Żydzi skupieni wokół Chabad Lubawicz będą gościć jednego z najbardziej opiniotwórczych duchownych Wielkiej Brytanii - Rabina Yitzchaka Schocheta
Warszawa, 04 luty 2009 r. - - W niedzielę, 8 lutego rozpocznie się żydowskie święto Tu Bi- szwat, symbolizujące zakończenie zimy w Izraelu i odradzanie się życia. Uroczystości związane ze świętem odbędą się o godz. 18.30, w hotelu Hilton w Warszawie. Honorowym gościem będzie Rabin Yitzchak Schochet.

Czytaj dalej

DrukujEmail

Chasydzi w Leżajsku

Marzec 2009

Chasydzi w Leżajsku
Kilka tysięcy chasydów z całego świata przyjedzie we wtorek, 17 marca na grób cadyka Elimelecha z Leżajska
Warszawa, 16 marca 2009 r. - We wtorek, 17 marca kilka tysięcy chasydów z całego świata będzie gościć w Leżajsku na Podkarpaciu, aby w ten sposób uczcić 223 rocznicę śmierci cadyka Elimelecha z Leżajska.

Czytaj dalej

DrukujEmail

Więcej artykułów…