„Kolel Tora” – unikalny program

r.

Biedny jest tylko ten, kto nie ma wiedzy”. -Talmud.

 

"Kolel Tora" - to unikalny program nauki Tory, który zrewolucjonizował życie społeczności  żydowskiej kilkudziesięciu miast w Europie oraz w krajach byłego Związku Radzieckiego, niosąc światło, wiedzę i nadzieję.

Program, prowadzony przez doświadczonych nauczycieli - znawców Tory oraz całokształtu teorii Judaizmu, został opracowany specjalnie dla Żydów ze wszystkich środowisk, dając im możliwość poznania judaizmu z autentycznych źródeł 

W Warszawie zajęcia prowadzone są od września 2015 r. i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem słuchaczy. Kurs skierowany jest do Żydów (mężczyzn) powyżej 14 roku życia i ma na celu wprowadzenie ich do głębszego poznania Tory.

Zajęcia odbywają się codziennie, pięć dni w tygodniu od poniedziałku do piątku. Pod koniec miesiąca dla każdego studenta przeprowadzany jest test z opracowanego materiału. Studenci, którzy mają pomyślne wyniki w nauce otrzymują stypendium.

To wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia ludzi dobrej woli na całym świecie, którzy czynnie angażują się w kampanię gromadzenia środków na cele Kolel Tora, Kampania odbywa się każdego roku poprzez stronę charidy.com.

W ubiegłym roku dzięki hojnemu wsparciu naszych darczyńców w Polsce, którzy wzięli udział w kampanii Charidy, Chabad Lubawicz w Warszawie uzyskał pomocnicze środki finansowe na uruchomienie i prowadzenie programu Kolel Tora.

Mamy nadzieję, że kolejne edycje kampanii Charidy będą równie owocne,  podobnie, jak poprzednia edycja w Polsce, co pozwoli nam to na dalszy rozwój tego wyjątkowego programu jakim jest "Kolel Tora.”KOLEL TORA

 KOLEL TORA